Welke papiersoorten zijn er?

Papier is er in allerlei soorten en diktes. Iedere maker van een notitieboek heeft zelf de keuze welke erin komt. Maar welke papiersoorten zijn er eigenlijk allemaal? Eigenlijk zijn er teveel variaties om even een lijstje te maken, maar ik licht er een aantal uit in dit blog.

Dun papier

Laten we starten bij het dunste papier. Meestal hebben we het dan over Tomoe River papier van 52 grams of iets soortgelijks. Dit is heel dun papier met meestal een laagje eroverheen om de schrijfervaring soepel te maken. Het papier is meestal ideaal voor vulpennen en zit in allerlei planners zoals die van Hobonichi, Wonderland222 en Sterling Ink bijvoorbeeld. De kleur van het papier is eigenlijk altijd ivoor.

Hoewel er ook 70 grams papier bestaat ga ik door met het 80 grams papier. Dit is het soort papier dat je ook in je printer stopt. Notitieboeken die hiervan gebruik maken hebben vaak een coating over het papier heen zitten, zoals Midori. Hoewel het papier nog steeds vrij ‘ruw’ voelt schrijft het wel lekker. De inkt wordt wel opgezogen als je met een vulpen schrijft.

Vervolgens maken we onze weg naar 90 grams papier. Dit wordt al net iets steviger. Net als 100 grmas teouwens Je komt dit tegen in notitieboeken die je in stenen winkels ziet zoals Leuchtturm1917 en Paperblanks. Ook Rhodia en Traveler’s Company bevatten dit gewicht papier. Het papier kan een laagje eroverheen hebben, maar dit hoeft niet. Het papier kan zowel ivoor als wit zijn. Bij alle varianten die hierboven zijn genoemd heb je last van ghosting. Bleeding is afhankelijk van het soort papier en inkt je gebruikt.

Dik papier

Leuchtturm heeft trouwens ook een variant met iets dikker papier, namelijk 120 grams. Niet alleen dit merk trouwens, maar ook Scribbles That Matter maakt bijvoorbeeld gebruik van dit papier. Het is een papiersoort dat vaak in ivoorkleur komt. Ghosting is nog steeds aanwezig, maar de kans op bleeding is veel kleiner.

Als laatste de optie van 160 grams papier (soms zelfs nog meer). Dit komt vrijwel altijd als wit papier, hoewel er uitzonderingen zijn. Kraft, zwart, ivoor en zelfs gekleurd komt tegenwoordig steeds meer voor. Het is heel stevig papier dat vaak iets minder geschikt is voor vulpennen maar waarbij je geen last hebt van ghosting. Het papier zit in de notitieboeken van Archer & Olive, Like Journals, Paper24 en meer merken. Vaak met een dot grid vormgeving, hoewel ook hierin uitzonderingen bestaan.

Kortom: het is belangrijk dat je kiest welk papiersoort het beste bij jou past. Ik schrijf bijvoorbeeld het liefst met vulpen en ik vind ghosting niet erg, dus ik ga het liefst voor wat dunner papier als ik vooral wil schrijven. Als ik meer creatief bezig wil kies ik het liefst voor dikker papier. Beiden het liefst in ivoor omdat dat zachter is aan mij ogen. Wat is jouw favoriete papiersoort?

Vond je de informatie uit dit blog interessant? Deel hem:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Je las een blog van mij, Anouk

Aangenaam! Ik ben Anouk Hempenius en ik ben ervaringsdeskundige op het gebied van rust in je hoofd creëren door te journalen. 

Wil jij dit ook? Dit kan ik voor je doen:

  • De Journal Academie: kant-en-klaar stappenplan om je journal op te zetten én bij de houden
  • De Masterclass: crash course in het opstellen van een strategie om je journal bij te houden

Meer weten over mij?

Meer tips en inspiratie ontvangen?
Schrijf je in voor de mailinglijst!

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Winkelwagen
Scroll naar boven